Wydarzenia

W Gołdapi pokrzyczysz sobie od serca i do woli

W Gołdapi jest taki dzień w roku, w którym ludzie krzyczą ile sił w płucach. I nie tylko nikt nie ma o to do nich pretensji, ale najgłośniejsi z nich zyskują jeszcze aplauz i nagrody. Najbliższy taki dzień to 14 sierpnia 2016 roku – dzień XXI Międzynarodowego Konkursu Krzyku.

Jak zapewniają organizatorzy, to jedyna na świecie impreza tego typu. Odbędzie się w Kompleksie Wypoczynkowym Leśny Zakątek, malowniczo położonym nad jeziorem Gołdap. Jej start zaplanowano na godz. 12.00. Zainteresowani udziałem będą mogli zapisywać się na miejscu od godz. 10.00. Przewidziano kategorie żeńską i męską (bez względu na wiek). Oryginalny konkurs polega na krzyczeniu do specjalnej aparatury pomiarowej przez 5 sekund.

Konkursowi dla krzykaczy będą towarzyszyć inne wydarzenia w ośrodku. Zaplanowano m.in. loterię fantową, bezpłatny poczęstunek dla publiczności i słodycze dla dzieci. O godz. 17.00 miejsce zawodników na scenie zajmie zespół Axel, którego koncert zakończy imprezę. Publiczności zostanie zapewniony bezpłatny dowóz do ośrodka z placu Zwycięstwa w Gołdapi w godz. 10.30-14.00.

Imprezę organizują: Stowarzyszenie Gołdapska Rada Sportu oraz Kompleks Wypoczynkowy Leśny Zakątek (profil FB). Więcej informacji na temat imprezy można uzyskać telefonicznie (tel. 501-451-870).

żródło: mazury.travel

 

goldap krzyk