Wydarzenia

W Gołdapi będą ścigać Jaćwingów na nartach

Narciarski Bieg Jaćwingów w Gołdapi ma najdłuższą tradycję spośród tego rodzaju imprez w regionie. Tej zimy zostanie rozegrany już po raz XXVIII. Organizatorzy zapraszają w dniach 28-29 stycznia 2017 roku, a na wypadek gdyby wtedy warunki śniegowe nie dopisały, przygotowali termin zapasowy: 11-12 lutego 2017 roku.

Zawody zostaną rozegrane na trasach narciarskich w Lesie Kumiecie (ul. Świerkowa). W terminie rezerwowym mogą też zostać przeniesione na stok narciarski Piękna Góra koło Gołdapi.

W sobotę uczestnicy wystartują na dwóch dystansach stylem klasycznym: średnim na 11 km (godz. 11.00) oraz głównym na 22 km z podziałem na kategorie wiekowe (godz. 12.00). W niedzielę zaplanowano biegi stylem dowolnym: średni na 10 km (godz. 10.45) i główny na 20 km z podziałem na kategorie wiekowe (godz. 11.30). Tego dnia odbędą się również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży (starty w godz. 10.00-10.45): na 200 m, 1,5 km, 3 km (Bieg im. Dariusza Mentla) i 5 km stylem dowolnym.

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Więcej informacji na jej temat i przekierowanie do systemu zapisów elektronicznych można znaleźć na stronie internetowej ośrodka oraz na stronie poświęconej biegowi.

Bieg Jaćwingów to drugie zawody w ramach drugiego cyklu Mazury Loppet Cup, na który złożą się w sumie cztery imprezy. Pierwsza odbyła się w Augustowie (21-22 stycznia). Kolejne to: XII Bieg Sasinów na Wzgórzach Dylewskich (4 lutego) i IV Piski Bieg o Puchar Jabłoni w Jabłoni (18 lutego). W razie braku śniegu biegi trzeci i czwarty zostaną rozegrane... bez nart. Dodatkowe informacji o Mazury Loppet Cup są dostępne na profilu FB cyklu.

Żródło: mazury.travel

bieg jacwingów plakat