Wydarzenia

Różne przejawy kultury spotkają się w Gołdapi


Kultura w najróżniejszych formach i przejawach nawiedza Gołdap co roku na przełomie stycznia i lutego. W bloku imprez pod wspólną nazwą Kierunek Gołdap nie zabraknie muzyki, teatru, filmu, literatury ani plastyki. Wydarzenia w jego ramach potrwają do 4 lutego2017 roku.

Cykl wystartował w poniedziałek 30 stycznia spektaklem „Wydmuszka” w wykonaniu aktorów Teatru im Stefana Jaracza w Olsztynie. We wtorek – również w gołdapskiej Bibliotece Publicznej – o godz. 16.30 zaplanowano spotkanie autorskie Urszuli Wrzosek i promocję jej nowej książki „Ucieczki z nie-pamięci”. Natomiast o godz. 18.30 w Izbie Regionalnej Muzeum Ziemi Gołdapskiej (budynek nr 2) odbędzie się koncert Waldemara Snarskiego. Na obie imprezy wstęp wolny, podobnie jak na niektóre kolejne.

W środę 1 lutego Kierunek Gołdap przeniesie się do kina Kultura, gdzie o godz. 17.00 swoje spotkanie autorskie rozpocznie dziennikarz i podróżnik Jakub Porada, a o godz. 19.30 zostanie wyświetlony film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (bilet 10 zł). W czwartek Galeria K2 zaprasza o godz. 18.00 na otwarcie zbiorowej wystawy malarstwa, rysunku i fotografii zatytułowanej „3 x Gołdap”. A już o godz. 19.00 w sali widowiskowej Domu Kultury wrażliwość widzów wystawi na próbę spektakl „Córka” w wykonaniu Joanny Żółkowskiej i Zuzanny Fijewskiej-Maleszy (bilet 20 zł).

Swój wypełniony muzyką i śpiewem finał gołdapskie spotkania kulturalne znajdą w weekend. W piątek 3 lutego o godz. 19.00 w koncercie wystąpią Michał Kobojek i Katarzyna Nosowska (bilet 40 zł), natomiast w sobotę 4 lutego o tej samej porze – swoje popisy dadzą Aurelia Luśnia oraz Marek Dyjak (bilet 35 zł). Oba koncerty odbędą się w sali widowiskowej Domu Kultury.

Karnet na wszystkie imprezy kosztuje 100 zł. Karnety i bilety można nabywać w biurze Domu Kultury w Gołdapi, który wraz z Biblioteką Publiczną w Gołdapi i Wydawnictwem Signi organizują Kierunek Gołdap. Więcej informacji dotyczących tego bloku imprez kulturalnych zainteresowani znajdą na stronie internetowej Domu Kultury.

Źródło: mazury.travel