Wydarzenia

Kierunek Gołdap – kulturalnie i sportowo

W Gołdapi dużo się dzieje bez względu na porę roku. Również ta zima ofituje w interesujące wydarzenia. Od 29 stycznia do 3 lutego 2019 roku mieszkańcy miasta i odwiedzający je turyści będą mogli przebierać w propozycjach zarówno kulturalnych, jak i sportowych.

29 stycznia 2019 roku wystartuje kolejna edycja cyklu imprez kulturalnych pod nazwą Kierunek Gołdap. Co roku impreza przyciąga publiczność nie tylko polską, ale i zagraniczną. W bogatym programie znajdą się koncerty, wystawa i spektakl teatralny. Na gołdapskiej scenie Teatr Nowy z Olsztyna zaprezentuje widowisko pt. „Uwaga! Rozwód”. Zainteresowanie wzbudzą występy gwiazd: 1 lutego zespołu Raz Dwa Trzy, a następnego dnia – Marcina Wyrostka z muzykami z zespołu Corazon. Cykl imprez i inicjatyw kulturalnych potrwa do 3 lutego. Ich głównym organizatorem jest Dom Kultury w Gołdapi.

2 i 3 lutego 2019 roku miłośnicy sportowej rywalizacji będą mogli zmierzyć się w XXIX Biegu Jaćwingów, czyli amatorskich biegowych zawodach narciarskich. Zostaną one rozegrane na kilku dystansach z podziałem na odpowiednie kategorie wiekowe. Jeśli w zaplanowanym terminie zabraknie śniegu, przewidziano termin rezerwowy: 16-17 lutego. Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Więcej informacji na temat biegu można znaleźć na poświeconej mu stronie internetowej.

Źródło: mazury.travel