Wydarzenia

V 12-Godzinny Bieg Charytatywny

Kolejny, już piąty raz Andrzej Ludzkowski z gminy Murowana Goślina przez 12 godzin będzie kręcił kółka na stadionie w Murowanej Goślinie, żeby w ten sposób zachęcić innych do aktywności: fizycznej i charytatywnej. Start w niedzielę 11 września br. o godz. 8.00, meta godz. 20.00.

Z roku na rok coraz więcej osób przychodzi, aby przebiec wraz z nim choć jedno okrążenie stadionu, wrzucić do puszki przysłowiową złotówkę, a przy tym świetnie i w ciepłej atmosferze spędzić czas wspólnie z innymi pomagającymi. Tegoroczna edycja imprezy przebiegnie pod hasłem „Łączymy pokolenia”, bo w tym roku środki zebrane podczas imprezy wspomogą małą niepełnosprawną Oliwię z naszej gminy, a także potrzebujących seniorów.

W ubiegłym roku do Andrzeja przyłączyło się ponad pół tysiąca osób (ponad 540 osób podpisanych na liście), każdy odnotował ile przebiegł/przeszedł/przejechał na rowerze. W sumie wszyscy razem pokonali 4185,35 km. Kiedy szukaliśmy odpowiednika na mapie, żeby móc wyobrazić sobie taką odległość padło na Kair… Wspólnie pokonaliśmy dystans Murowana Goślina – Kair!

Ale nie to się najbardziej liczy podczas 12-Godzinnego Biegu Charytatywnego. Liczy się to, że grubo ponad pół tysiąca dobrych serc przyszło, aby wspomóc rehabilitację osób niepełnosprawnych. Na stadionie co roku biega nawet orkiestra dęta (z instrumentami!), Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina, wielu radnych Rady Miejskiej.
Organizatorem imprezy jest Klub Biegacza „Katorżnik”, którego Andrzej Ludzkowski jest prezesem. Dokąd dobiegniemy w tym roku? To zależy od tego czy Ty też się tam pojawisz i pomożesz zwiększyć ubiegłoroczny dystans!

 

murowana bieg plakat