Wydarzenia

10 Festiwal Teatrów Amatorskich Warmii i Mazur

Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Dobrym Mieście serdecznie zaprasza na 10 Festiwal Teatrów Amatorskich Warmii i Mazur podczas którego będziemy mieli okazję zobaczyć trzy grupy teatralne:

Grupa teatralna „NIETENTEGO” działająca przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu funkcjonuje od 2014 roku i jest kontynuacją poprzedniej pn. „Alter Ego”. W skład zespołu wchodzi młodzież szkolna w wieku od 15 do 19 lat. W 2015 roku powstał spektakl pt. „Odmieniec”, który w obecnym sezonie był z powodzeniem pokazany na festiwalach w Olsztynie i Bartoszycach prowadzony przez aktora Piotra Boratyńskiego

Grupa Teatralna "BRAVO" przy Zespole Szkół w Dywitach, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pt. "LEKCJA FRANCUSKIEGO" w reżyserii Anny Juszczyńskiej.
Basia - zbuntowana nastolatka nie lubi szkoły. Bardzo irytuje ją m.in. nauka języka francuskiego. Pewnej nocy, we śnie, przeżywa niezwykłą przygodę - podróż do Francji. Spaceruje po Paryżu, spotyka znajome postacie, z niektórymi zaprzyjaźnia się. Ten cudowny sen odmienia Basię. Sprawia, że odnajduje ona odpowiedź na pytanie: Czy warto się uczyć?


Teatr Światło i Cień działa już ponad 20 lat. Od 2000 roku jego instytucją patronującą jest Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera w Olsztynie. Członkami teatru są głównie gimnazjaliści oraz absolwenci szkoły.
Premiera spektaklu "Beton" odbyła się w czerwcu 2015 roku. Sztuka oparta na tekstach Lidii Amejko i Joanny Bator opowiada o dziewczynach i chłopakach z Osiedla. Jest też trochę o domofonie, supermarkecie, marzeniach i dziobaku.

18 czerwca, godz. 16:00 - Stodoła Kultury, ul. Górna 22, Dobre Miasto

Bezpłatne zaproszenia do odebrania w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godzinach 9:00 - 17:00

 

teatrowisko