Wydarzenia

Nocne morsów kąpiele i zabawy w jeziorze Limajno

III Ogólnopolska Karnawałowa Noc Morsów już 28 stycznia 2017 roku. Morsy z różnych stron kraju zjadą się do Swobodnej koło Dobrego Miasta, żeby zanurzyć się w wodach jeziora Limajno. Owo zanurzenie będzie się różniło od wielu podobnych tym, że odbędzie się w ciemnościach.

Ale mroki nocy nie pochłoną śmiałków, bowiem będą sobie oni przyświecali pochodniami i fajerwerkami. Zanim jednak wejdą do lodowatej wody na plaży Mors Bazy, czekają na nich inne karnawałowe atrakcje. W piątek 27 stycznia organizatorzy zapraszają na Bal Morsa w restauracji Wiktoria w Dobrym Mieście. Imprezę, która rozpocznie się o godz. 19.00, poprowadzi olsztyński DJ Wiko.

Sobotnie harce nad jeziorem wystartują o godz. 16.00. Po rejestracji przybyłych ekip nastąpi uroczyste otwarcie imprezy i prezentacja klubów morsów. Potem (o godz. 17.00) zaplanowano rozgrzewkę w karnawałowych rytmach i przemarsz z pochodniami z Mors Bazy na miejsce kąpieli. Po wejściu do wody (godz. 17.40) uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć pokazy efektów specjalnych na lodzie w wykonaniu dobromiejskiego Teatru Tańca z Ogniem „Mandala". O godz. 18.00 rozpocznie się Karnawał na Morsowisku – z muzyką, tańcami i... chodzeniem po rozżarzonych węglach. Stroje karnawałowe, lampiony i pochodnie mile widziane.

W niedzielę impreza będzie kontynuowana. W godz. 13.00-16.00 przewidziano: kąpiel w jeziorze, saunę, ognisko i zabawy integracyjne.

Organizatorami III Ogólnopolskiej Karnawałowej Nocy Morsów jest Stowarzyszenie „Pozytywni Dobre Miasto”. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na jej stronie na FB oraz na profilu FB „Pozytywnych”.

Źródło: mazury.travel