Wydarzenia

Pij herbatę, słuchaj muzyki i baw się w Dobrym Mieście

Nadeszła wiekopomna chwila, która zapisze się w annałach historii. Otóż swoje dziesięciolecie obchodzi wielce oryginalna impreza, który łączy słuchanie muzyki okołojazzowej z zabawą przy skeczach i... piciem herbaty. Dżeztival w Dobrym Mieście już 24 i 25 czerwca 2017 roku.

Z muzyką i kabaretem, podobnie jak w ubiegłych latach, będą współgrać również sztuki plastyczne i fotografika – podczas imprezy zostaną zaprezentowane wystawy: form przestrzennych Adama Cieślaka oraz zdjęć „Dżeztiwale i ich artyści”. Dwudniowe spotkania stanowią inaugurację Dobromiejskich Wakacji Artystycznych. O program festiwalu, dający asumpt do przeżyć estetycznych i rozważań intelektualnych wysokich lotów, zadbał jego kierownik artystyczny Mateusz Iwaszczyszyn.

Impreza tradycyjnie odbędzie się w Stodole Kultury (ul. Górna 22). W oba dni spotkania rozpoczną się o godz. 18.00. Sobota będzie stała pod znakiem znakomitej muzyki – na scenie zaprezentują się: Ewa Bem i Andrzej Jagodziński, Bernard Maseli & Krzysztof Ścierański oraz Old Timers. Wieczór poprowadzi Ewa Cichocka.

Niedzielny program zapewni z kolei dużą dawkę zdrowego śmiechu, wypełnią go bowiem występy weteranów polskiej sceny kabaretowej. O dobry nastrój gości zadbają: Grupa MoCarta, Ireneusz Krosny, Grzegorz Halama & Jarosław Jaros oraz Czyści jak Łza. Swoje trzy grosze bez wątpienia dorzucą również prowadzący: Ewa Cichocka i Artur Andrus.

Przedsprzedaż biletów (jednodniowy – 20 zł, dwudniowy – 30 zł) prowadzi sekretariat instytucji organizującej imprezę, czyli Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście (ul. Górna 1a). Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie internetowej CKB.

Źródło: mazury.travel

jazzteaval dobremias 2017