Wydarzenia

Wieczór gorejący ogniem

W ostatni weekend wakacji wiele wydarzeń zaplanowano w Działdowie. Od 26 do 28 sierpnia 2016 roku będzie tu można posłuchać folku, pomyszkować na jarmarku, a przede wszystkim – podziwiać popisy artystów podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Ogniowego.

Sobota będzie stała w Działdowie pod znakiem ognia. Krótka, ale wybuchowa impreza, czyli druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Ogniowego, odbędzie się w godz.20.30-22.30 w Parku Jana Pawła II (ul. Męczenników). W części konkursowej swoje umiejętności zaprezentują najpierw solowi artyści igrający z ogniem (godz. 20.45). Potem na scenie odbędzie się turniej smoków (godz. 21.15), a na koniec przewidziano popisy grup ogniowych (godz. 21.30). Zwycięzcy spośród solistów i grup zostaną wyłonieni przez jury, natomiast o przyznaniu laurów w konkursie smoków zadecyduje aplauz publiczności.

Wstęp na imprezę będzie bezpłatny. Jej organizatorem jest Bractwo Rycerskie Świętej Katarzyny Ziemi Działdowskiej. Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na poświęconym mu profilu FB lub na profilu bractwa.

 

dzaildowo ogien