Wydarzenia

Działdowo „Odpala choinkę”

Tegoroczne świąteczne spotkanie pn. „Odpalamy choinkę” na działdowskim Placu Mickiewicza odbędzie się 10 grudnia. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Spotkanie pn. „Odpalamy choinkę” rozpoczniemy w tym roku o godz. 10.00. Już wtedy będzie można zwiedzać szopkę z żywymi zwierzętami, bawić się na świątecznej karuzeli oraz robić przedświąteczne zakupy na Bożonarodzeniowym kiermaszu. Na rynku pojawią się również postacie z bajki Kraina Lodu, rozdające dzieciom smakołyki.

O godz. 14.00 będziemy wspólnie oczekiwać na przybycie Świętego Mikołaja, z którym później będzie można zrobić sobie zdjęcie. Wtedy również rozpoczną się występy sceniczne przygotowane przez chóry i zespoły taneczne działające przy szkołach miejskich, prezentacje artystów z Miejskiego Domu Kultury, zespołów tanecznych Fresh Flow Dance Academy, chóru „Cantiamo” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Działdowie oraz chóru Our Voice. Dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach i zabawach przy stoiskach szkół oraz w Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego.

Wszystkich uczestników wydarzenia zaprosimy na świąteczny poczęstunek.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie „Odpalenie choinki” miejskiej, które zaplanowano na godzinę 17.00.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia na rynku w Działdowie.

 

działdowo choinka 2016 plakat