Wydarzenia

XVII Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu

Już 9 marca rusza XVII Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu - Działdowo Cup 2017 o Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Burmistrza Miasta Działdowo Grzegorza Mrowińskiego pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Turniej w tym roku będzie największym z dotychczasowych, w którym weźmie udział 18 zespołów z Polski (7 ekip) i zagranicy (11 ekip) z Litwy, Białorusi, Mołdawii, Ukrainy.

Turniej będzie rozgrywany w 2 halach - w Gimnazjum Nr 2 w Działdowie i ZS w Narzymiu k/Działdowa. Szkoła w Narzymiu przez wiele lat gościła uczestników turnieju zanim pobudowano halę w Działdowie. Jest to jeden z największych turniejów w Polsce i Europie tym bardzie w czasie kiedy baseball ma status olimpijski i powraca na Igrzyska w Tokio 2020. Nasz Region reprezentują 2 drużyny - drużyna Yankeesów, która z różnych powodów dopiero wznowiła treningi i Kadra Warmii i Mazur młodzików.

Turniej po raz pierwszy rozgrywany na 2 halach gościć będzie ponad 250 zawodników w tym wielu reprezentantów swoich krajów (Kadra Warmii i Mazur ma w składzie 3 kadrowiczów, którzy wystąpią na ME w Holandii). W cieniu turnieju rozgrywa się walka o udział drużyny seniorów w Extralidze i na razie Yankeesi zaryzykowali udział w najwyższej lidze kraju bez pełnego zabezpieczenia finansowego. Wycofanie zespołu z rozgrywek byłoby niepowetowaną stratą dla baseballu zarówno w wydaniu seniorów, jak i młodzieżowego, gdzie mamy także wielu kadrowiczów.

Tydzień po turnieju Działdowo będzie gościć Kadrę Narodową Juniorów U-18 na zgrupowaniu a przygotowującej się do Mistrzostw Europy. Wracają do turnieju dzięki pomocy - Urzędu Marszałkowskiego, Burmistrza Miasta, Starosty i Wójta Gminy Iłowo-Osada, Dyrekcji szkół, Polskiego Związku Baseballu i Softballu oraz sponsorów (niestety nie wszyscy wymienieni mogli nas wspomóc) udało nam się zorganizować tak ważną w kalendarzu baseballu europejskiego i polskiego imprezy.

Już dziękuję wszystkim starszym zawodnikom, trenerom, działaczom, nauczycielom, pracownikom szkół w Działdowie i Narzymiu za pomoc w organizacji. Zapraszam na otwarcie w piątek 10 marca o godz. 12.00 do Hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Działdowie i na ceremonię zakończenia w niedzielę 12 marca o godz. 17.00 tamże oraz oczywiście na mecze baseballowe. Wśród gości turnieju m.in. przedstawiciele Ambasady USA w Polsce, władze wojewódzkie i samorządowe oraz atrakcje poza sportowe.

 

Baseball 2017