Wydarzenia

Na jarmarku w Działdowie poczujesz klimat regionu

Działdowski Jarmark Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności dowodzi, że szeroka formuła imprezy znajduje uznanie zarówno wśród sprzedających, jak i kupujących. Trzecia edycja jarmarku odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku.

Organizatorzy zapraszają do Parku Honorowych Dawców Krwi przy ul. Wolności od godz. 14.00 do 19.00. Impreza stawia sobie za cel promowanie walorów kulturowych i kulinarnych ziemi działdowskiej, a także oferty lokalnych rzemieślników, rękodzielników, artystów, kolekcjonerów, wytwórców żywności.

Odwiedzający jarmark będą mieli okazje zaopatrzyć się w świeże produkty spożywcze, wyrabiane na Warmii i Mazurach tradycyjnymi metodami i z naturalnych składników. Na stoiskach znajdą m.in.: pieczywo, sery, wędliny, miody, przetwory z warzyw i owoców. Przewidziano degustacje regionalnych wędlin i grochówki. Miłośnicy sztuki ludowej i ręcznie wytwarzanych przedmiotów będą mogli wybierać z bogatej oferty obrazów, rzeźb, haftowanych tkanin, wyrobów ceramicznych, drewnianych i wiklinowych, biżuterii.

W ramach programu artystycznego na plenerowej scenie wystąpią: zespół Jambo Africa grający światowe hity w oryginalnych interpretacjach (godz. 14.30), śpiewający włoskie przeboje Matteo Mazzucca (godz. 16.00) oraz legenda polskiej muzyki rockowej grupa Rezerwat (godz. 17.30). Zaplanowano również inne atrakcje, a wśród nich: zlot zabytkowych pojazdów, warsztaty rękodzielnicze, finałowy pokaz warsztatów artystycznych „Moje miasto”, animacje i zabawy dla dzieci.

Organizatorem imprezy jest Miejski Dom Kultury w Działdowie przy wsparciu Urzędu Miasta Działdowa. Więcej informacji na temat jarmarku można znaleźć na stronach internetowych MDK i urzędu.

Źródło: mazury.travel

 

jarmark2017działdowo