Wydarzenia

"Działdowska Dycha" po raz czwarty

W tym roku już po raz czwarty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie organizuje bieg uliczny „Urodzinowa Działdowska Dycha”. Bieg stał się nieodłącznym elementem obchodów kolejnej rocznicy nadania praw miejskich miastu Działdowo i cieszy się dużym zainteresowaniem.

W tym roku organizatorzy są przygotowani na przyjęcie 250 biegaczy, na których czeka bogaty pakiet startowy.
Bieg odbędzie się 15 sierpnia (środa) o godz. 10:00. Start i meta biegu zlokalizowane będą na stadionie działdowskiego MOSiRu. Trasa niezmiennie prowadzi ulicami: Sportowa, Okrężna, Zacisze, Sportowa, Robotnicza, Chlebowskiego, Leśna, Zuchowa, ZMP, ZMS, Okólna, Sportowa. Zawodnicy mają do pokonania dwie pięciokilometrowe pętle.

Więcej informacji w tym regulamin, oświadczenia na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Działdowie.

Zapraszamy wszystkich chętnych biegaczy!

Impreza odbędzie się w dniu oddania stadionu do użytku po zakończonej inwestycji, na którą Działdowo uzyskało dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej (Orliki lekkoatletyczne) – edycja 2017” ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w kwocie 1.298.500,00 zł.
Prace na działdowskim stadionie trwają od ubiegłego roku. Stadion będzie miał pełnowymiarową – tartanową bieżnię z 4 torami okrężnymi i 6 torami na prostej. Płyta boiska piłkarskiego została poszerzona i wyposażona w system nawadniania.