Wydarzenia

20 Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego

20. (Jubileuszowa) Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego, odbędzie się w Prudniku (hala OSiR - ul. Łucznicza) w dniach 02 - 04.06.2017 r.

Wystawa jest trzydniową prezentacją  rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych. Wielu odwiedzających, nowe kontakty, wyjątkowa atmosfera. Konkursy na „Najciekawsze Stoisko Wystawowe” oraz o tytuł „Najlepszej Potrawy Regionalnej”, prezentacja kuchni regionalnej oraz krajów europejskich reprezentowanych przez miasta partnerskie Prudnika.

Wystawa miała swój początek w roku 1998. Dość skromna wtedy ilość uczestników wystawiała się na hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Prudniku. Z roku na rok impreza rozrastała się, przybywało wystawców, a nowym miejscem organizacji imprezy stała się hala przy ulicy Łuczniczej 1 oraz przyległe do niej tereny. Dziś Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego jest największym tego typu wydarzeniem na pograniczu polsko-czeskim, a każdego roku do Prudnika przybywa przeszło trzystu wystawców z różnych zakątków, nie tylko Polski, ale również Republiki Czeskiej i miast partnerskich Prudnika.

Wystawa corocznie odbywa się pod patronatem honorowym Konsula Generalnego RP w Ostrawie, Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie oraz Marszałka Województwa Opolskiego.

 

wystawa prudnik plakat