Wydarzenia

Wiersze, Powiastki i Rymowanki z Przedwojennej Czytanki

Szanowni Państwo,

zapraszamy na prezentację Wystawy Ilustracji WIERSZE, POWIASTKI I RYMOWANKI Z PRZEDWOJENNEJ CZYTANKI. Wystawa będzie prezentowana w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim – od 07.09.2020 do 30.10.2020.

Grupom zorganizowanym: przedszkola, szkoły, świetlice, grupy uczestników pracowni artystycznych z Domów Kultury, całe rodziny, grupy znajomych – proponujemy prezentację wystawy (lub/i jednocześnie zajęcia edukacyjne) oddzielnie z każdą grupą. Prosimy o zapisy – terminy i godziny dostosujemy do Waszych potrzeb.

Tematem wystawy są zapomniane wiersze, bajki i opowiadania z przedwojennych czytanek, z których uczyły się nasze babcie i prababcie tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wystawę tworzy 50 prac 15 znamienitych ilustratorów, którzy są laureatami wielu nagród i wyróżnień, m. in.: Artur Gołębiowski, Zbigniew Kołaczek, Jolanta Marcolla, Krystyna Michałowska, Leszek Ołdak, Wanda Orlińska, Stanisław Ożóg, Małgorzata Sawicka-Woronowicz i Katarzyna Stanny. Wszyscy oni swoją twórczością nawiązują do dorobku i tradycji „polskiej szkoły ilustracji”.
Wystawa ilustracji wzbogacona została o teksty w oryginalnym brzmieniu.

Bliższe informacje i bezpłatne zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel. 517 262 146

Ilustracje poniżej: J. Marcolla – Baź baźuchna, J. Płoszajska – Czyń dobrze, L. Ołdak – Chodzi lisek.

J.Marcolla Baź baźuchna min

 

J.Płoszajska Czyń dobrze fb

 

L.Ołdak Chodzi lisek