Wydarzenia

BIKE-owa PODRÓŻ

Szanowni Państwo,

zapraszamy 22.07.2021, w czwartek, o godz. 19:00 na spotkanie z Danielem Kocujem, autorem książki „BIKE-owa podróż”. Pan Daniel opowie o swojej, niezwykłej podróży rowerowej – z rozpalonego słońcem Sydney do rodzinnego Szczecina.

DANIEL KOCUJ urodził się w 1985 roku. Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku Business and Languages w Edynburgu wykładał języki angielski i niemiecki na politechnice Miasta Meksyk. Uczył tych języków także w Chinach i Wietnamie. Doświadczenie w zarządzaniu projektami zdobył pracując w jednej z warszawskich korporacji. Zdobyte kompetencje okazały się przydatne w realizacji wielkiego marzenia:
przejechać rowerem z Sydney do Szczecina.

Daniel Kocuj jest autorem bloga www.bike2.be oraz wielu artykułów, drukowanych w czasopismach „Żagle” oraz „Rowertour”; jest też laureatem nagrody „Rowertour” za najlepszą wyprawę 2012 roku.
Zmagania z podróży „z Sydney do Szczecina” relacjonowały stacje telewizyjne i radiowe, m.in. TVN, Planete+, TV Republika, Chillizet, TV
3 Szczecin, Radio Szczecin.

Dziennikarz Jakub Porada napisał o Danielu: „Do tej pory jedynie w filmie Forrest Gump zobaczyłem człowieka, dla którego normalnym było robienie rzeczy kosmicznych. Teraz widzę, że jest ich więcej.
Zapamiętajcie to nazwisko, bo jeszcze takiego fajnego gościa nie mieliśmy w programie. Robi wrażenie!”

Oczekujemy serdecznie!
Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja.
Bezpłatne zapisy: tel. 517 262 146, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ.

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Kobiet "Miej Marzenia", Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim i HOTEL KRASICKI**** GOŚCI OD WIEKÓW.

Festiwal objęli patronatem: Prezes PTWK, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin, Burmistrz Miasta Lidzbark Warmiński – Jacek Wiśniowski, Gazeta Olsztyńska oraz Magazyn Warming.

Projekt MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

BIKE owa podr

 

Daniel Kocuj