Wydarzenia

Podróż do „źródeł smaku”- spotkanie z Agatą Grzegorczyk-Wosiek

Szanowni Państwo,

zapraszamy na spotkanie z Agatą Grzegorczyk-Wosiek, autorką bloga „Przepisy ze śpiewnika” do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim - 23 września, o godz. 18:00.

Lubicie czytać rodzinne historie? Chcecie dowiedzieć się więcej o dawnych przepisach? Ciekawi Was kultura kresów? Macie przodków, którzy stamtąd pochodzą?

Agatę Grzegorczyk-Wosiek fascynują rzeczy z duszą. Jedną z nich jest „śpiewnik”, w którym prababcia Autorki, mieszkając 100 lat temu na Kresach Wschodnich, notowała przepisy. Pani Agata sięga do nich - odtwarza, ale z każdym przepisów wiąże się opowieść, migawka z dzieciństwa. Wyciąga je z pamięci i opisuje, a wtedy sama nie wie co jest ważniejsze: ten smak czy związane z nim historie?

Agata Grzegorczyk Wosiek jest autorką wielu utworów wierszowanych i prozatorskich, dla dzieci i dorosłych. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: teksty do płyty „Olsztyn Kocham”, nagranej przez zespół Czerwony Tulipan z Olsztyna, bajkowe teksty do płyty „Cztery pory roku są w Olsztynie” nagranej przez kwartet smyczkowy Avista, książki dla dzieci: Miasto Bajek, Spacer Pana Kopernika, Tajemnice Zamku nad Łyną, 365. Co się stało z kalendarzem?
Na co dzień pracuje w Muzeum co dodatkowo inspiruje ją do działań związanych z historią i regionem. Realizowała projekt Pamiętnik prababki, który polegał na digitalizacji, spisaniu oraz opracowaniu literackiemu pamiętników przesiedleńczych z czasów II wojny światowej oraz projekty literacko-regionalne: Każdy ma swoją bajkę oraz Każdy ma swoją historię.

Ważna informacja - obowiązuje rezerwacja.
Bezpłatne zapisy: mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 517 262 146.

Agata Grzegorczyk Wosiek 1