Wydarzenia

Ignacy Krasicki „Bajki o zwierzętach” - premiera książki

Szanowni Państwo,

zapraszamy na PREMIERĘ KSIĄŻKI autorstwa Ignacego Krasickiego „Bajki o zwierzętach” z ilustracjami Józefa Wilkonia w 2 terminach: 05.12.2021, niedziela, godz. 17:00 i 06.12.2021, poniedziałek, godz. 13:00.
Publikacja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” oraz Oranżerii Kultury – Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej.

Biskup Ignacy Krasicki – Książę Poetów Polskich to znamienita postać historyczna naszej Warmii. Józef Wilkoń to ikona polskiej ilustracji, współczesny artysta malarz znany na całym świecie, rzeźbiarz oraz historyk sztuki. Nazywany jest „malarzem zwierząt”. Swój zwierzyniec tworzy w różnych technikach: od delikatnych akwareli i pasteli po monumentalne rzeźby z drewnianych bali i blachy. W recenzjach jego twórczości czytamy: „Wilkoniowe portrety zwierząt przenika czułość – począwszy od niewielkich szkiców po rzeźby pasażerów monumentalnej Arki”.

Chcemy razem z Państwem świętować to niezwykłe Wydarzenie Literackie.

Oczekujemy serdecznie!
Ważna informacja obowiązuje rezerwacja.

INFORMACJE I ZAPISY: tel. 517 262 146, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ZAPROSZENIE