Wydarzenia

Między Bajki Włożyć - Festiwal Książki i Ilustracji

Rozpoczyna się Festiwal Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ. Jak w ubiegłych latach tak i w tym roku wydarzenie festiwalowe trwać będą od czerwca do września. W tym roku tematem wiodącym Festiwalu jest „Gród, ród, książek w bród”.

Inauguracja Festiwalu odbędzie się 7 i 8 lipca 2022 r. a w jej programie planowane jest:
7 lipca 2022 r.
12.00 - „Misiowe miasteczko” - warsztaty plastyczne dla dzieci 5+
18.00 - Wernisaż wystawy „W ramki i na ścianę”, na której swoje prace zaprezentują wybitne, polskie ilustratorki książek dla dzieci: Anna Sędziwy, Jona Jung, Aleksandra Michalska – Szwagierczak, Elżbieta Wasiuczyńska i Agnieszka Żelewska
8 lipca 2022 r.
9.30 - „Na skrzydłach wyobraźni” – warsztaty kreatywne dla dorosłych z niepełnosprawnościami
12.00 - Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem – autorem niezwykłych przygód Pana Kuleczki i jego podopiecznych: psa Pypcia, kaczki Katastrofy oraz muchy Bzyk-Bzyk a także bajek o radosnym prosiaczku - Wesołym Ryjku.
Bogaty program Festiwalu wypełniony będzie wieloma wydarzeniami skierowanymi do dzieci i dorosłych, wśród których znajdą się – spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, Czytanie w altanie, trzydniowe spotkanie z Urszulką – narratorką „Przewodnika po Lidzbarku Warmińskim”, kiermasze i ekspozycje książek. Forpocztą Festiwalu była Literacka Gra Miejska „Z Krasickim uliczkami Lidzbarka - Gród, ród, książek w bród”, która odbyła się 18 czerwca a wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych – 97 uczestników.
Pełen program Festiwalu na lipiec 2022 r. oraz więcej informacji o nim znajdują się w załączonych plikach.

Oczekujemy serdecznie!
Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja.
Bezpłatne zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel. 517 262146

Inauguracja zaproszenie

 

Program między bajki 2022