Wydarzenia

Wystawa grafik i ilustracji książkowych

Szanowni Państwo,
w roku niezwykłej pisarki i patriotki - Marii Konopnickiej prezentujemy wystawę grafik i ilustracji książkowych do jej słynnej książki "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Pierwotnie wystawa została przygotowana w Krasnobrodzkim Domu Kultury z okazji setnej rocznicy śmierci pisarki.

Zawiera oryginalne ilustracje znanych polskich artystów – twórców i kontynuatorów polskiej szkoły ilustracji - między innymi dzieła niedawno goszczących w Oranżerii Kultury Aleksandry Michalskiej - Szwagierczak, Anny Sędziwy i Elżbiety Wasiukiewicz. Część prac zostało wykorzystanych jako ilustracje do wydanej przez Krasnobrodzki Dom Kultury książki Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i o sierotce Marysi".
Prezentowane na wystawie ilustracje niewątpliwie ułatwią zrozumienie trudnego dla młodego czytelnika języka Pisarki, ale też niewątpliwie zachęcą do poznania treści książki promującej pozytywne wzorce wychowawcze oraz rozwijającej wrażliwość estetyczną i wyobraźnię.
Wystawie towarzyszą warsztaty edukacyjne BYĆ JAK KRASNOLUDEK. Na warsztatach prowadzone będą zabawy twórcze rozwijające wyobraźnię, budujące kontakty personalne i dające pozytywną filozofię życia.
Zerkniemy również na opowieści o krasnalach i skrzatach.
Zajęcia przeznaczone są dla grup przedszkolnych, Szkół Podstawowych, podopiecznych Domów Samopomocy i MOW oraz zorganizowanych grup dorosłych.
Zapisy na warsztaty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel. 517262146.

Wystawa i warsztaty realizowane są w ramach projektu SŁOWEM MALOWANE – cyklu wydarzeń edukacyjno - kulturalnych na Warmii dofinansowanego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

O krasnoludkach plakat