Wydarzenia

Październik w Oranżerii Kultury

Szanowni Państwo, zapraszamy do Biblioteki, jak i do udziału w wydarzeniach.

• NOC BIBLIOTEK – 1.10.2022 - godz. 19.00
Niezwykłe spotkanie wszystkich krasnoludków z Warmii. Niepowtarzalna okazja aby:
- Wziąć udział w otwarciu wystawy „Krasnoludki są na świecie”
- Obejrzeć klipy z utworami Marii Konopnickiej przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” i Mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego

• KONCERT ANGELIKI WALKIEWICZ „LIST DO…” – 08.10.2022, godz. 18.00
Młoda i utalentowana Artystka z Lidzbarka Warmińskiego zaprezentuje koncert muzyki na fortepian oraz zespół towarzyszący.

• SPOTKANIE INFORMACYJNO - EDUKACYJNE - 10.10.2022, godz. 14:00 Spotkanie z Dyrektorami, Nauczycielami, Bibliotekarzami, Pedagogami, Wychowawcami, Terapeutami na temat oferty edukacyjnej Oranżerii Kultury oraz wspólnych działań w nowym roku szkolnym 2022/2023 z dziećmi, młodzieżą, podopiecznymi placówek opiekuńczo – wychowawczych, seniorami.

• CMENTARZ WOJENNY W MARKAJMACH. 1914 – 1919 - 15.10.2022., godz.
12.00
Wycieczka ze Sławomirem Skowronkiem. Zapraszamy na jesienny spacer po jenieckim cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej w Markajmach

• SPOTKANIA Z BAŚNIAMI - 21.10.2022 godz. 10.00, 12.00, 18:00
Zapraszamy do Teatru Opowieści Agaty Półtorak. Dla grup dziecięcych - DAR KRÓLOWEJ RÓŻ, dla całych rodzin – KSIĘŻYCOWE OPOWIEŚCI.

• KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE – cały październik
WYSTAWA grafik i ilustracji książkowych wybitnych polskich Artystów, które powstały na podstawie książki M. Konopnickiej. Wystawie towarzyszą warsztaty edukacyjne BYĆ JAK KRASNOLUDEK przeznaczone dla dzieci, młodzieży i zorganizowanych grup dorosłych.

• WOJNY DOROSŁYCH, HISTORIE DZIECI – cały październik
Zajęcia edukacyjne ASIUNIA, MICHAŁ, JUREK I ANNA – DZIENNIKI DZIECI Z CZASÓW WOJNY oraz WYSTAWA ukazująca ilustracje z książek dla dzieci, poruszających tematykę wojenną z serii wydawniczej publikowanej przez Wydawnictwo Literatura.

• WYCIECZKI – cały październik
„Poznaj Lidzbark Warmiński – dawną stolicę Warmii” – trasa spaceru z przewodnikiem prowadzi szlakiem najważniejszych zabytków Lidzbarka Warmińskiego. Obejrzymy budynki będące świadkami rozkwitu naszego miasta, które do dzisiaj świadczą o jego świetnej przeszłości.

• SŁOWEM MALOWANE – cały październik
8. Ogólnopolski Koncert Plastyczny. W roku 2022 konkurs poświęcamy Marii Konopnickiej doceniając jej literacki dorobek oraz wkład w działalność patriotyczną i społeczną.

Oczekujemy serdecznie!

Ważna informacja: obowiązuje rezerwacja
Zapisy i informacje: tel. 517 262 146, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapowiedź października