Wydarzenia

Energa Varmia Musica

Festiwal Energa Varmia Musica odbędzie się w dniach 31 lipca-7 sierpnia 2016 roku w Lidzbarku Warmińskim oraz w Olsztynie, Stoczku Klasztornym i Bisztynku. Hasło przewodnie festiwalu Alla Rustica odnosi się do niezwykłej estymy, jaką kompozytorzy dawni darzyli twórczość ludową. Antonio Vivaldi, Georg Philipp Telemann, Jan Sebastian Bach, Georg Friedrich Haendel, Ludwig van Beethoven, żeby wymienić tylko najsłynniejszych twórców, wszyscy oni pełnymi garściami czerpali z niemalże nieskończonego i wielobarwnego źródła, jakim jest muzyczny folklor.

Wielkie dzieła domagają się godnych interpretacji, organizatorzy festiwalu postawili więc na charyzmatycznych i cenionych artystów, znanych warmińskiej publiczności z poprzednich edycji imprezy.

Szykują się nie lada emocje, gdyż do niektórych koncertów w charakterze ekspertów zaproszeni zostali prawdziwi muzycy ludowi. Czy będzie to zderzenie dwóch obcych światów, czy też  niesamowita i twórcza inspiracja? Przekonamy się podczas najbliższej edycji festiwalu.

Więcej informacji na stronie http://www.energavarmiamusica.pl/