Wydarzenia

Dni Lidzbarka Warmińskiego

Obchody Dni Lidzbarka Warmińskiego zaplanowano od 12 do 14 sierpnia 2016 roku. To trzydniowe święto miasta, podobnie jak co roku, będzie miało program wypełniony atrakcjami dla każdego. Organizatorzy zaplanowali m.in. pokazy artystyczne, koncerty i zawody sportowe.

Już pierwszego dnia świętowania na boisku przy ul. Polnej mieszkańcy miasta i turyści będą mogli bawić się przy muzyce (od godz. 18.00). Na scenie zagrają takie formacje, jak: MIG, Spontan czy Lider Dance. Kolejnego dnia zaprezentują się (od godz. 17.00) The Last Ride oraz Antek Smykiewicz ze swoim zespołem. Frekwencja pod sceną z pewnością dopisze podczas występu legendarnego zespołu Varius Manx, który zagra na zakończenie wieczoru. W tym roku grupa obchodzi 25-lecie działalności. Z tej okazji przygotowała specjalną trasę koncertową, w której weźmie udział również była wokalistka zespołu – Kasia Stankiewicz.

Jedną z gwiazd lidzbarskiej imprezy będzie też grupa Me Myself And I, która zyskała popularność dzięki występowi w telewizyjny programie „Mam Talent”. Jej występ uwieńczy niedzielny wieczór i Lidzbarskie Prezentacje Artystyczne, a odbędzie się w specjalnie przygotowanym na tę okazję namiocie, ustawionym pod Wysoką Bramą.

W okolicach Starego Miasta zaplanowano także inne atrakcje. Nie zabraknie kiermaszu z licznymi stoiskami oferującymi lokalne wyroby spożywcze i rękodzieło. Nie zapomniano oczywiście o dzieciach, które będą mogły wykazać się w konkursach oraz wziąć udział w zabawach czy animacjach.

Więcej informacji na stronie Lidzbarskiego Domu Kultury

 

dni lidzbarka warmi