Wydarzenia

IV Szkolny Skills Challenge „Mierz Wysoko” w Lidzbarku Warmińskim

12 października 2016 „Gortat Team“ wyruszył w Polskę, by przez dwa miesiące odwiedzić 50 szkół podstawowych, które zakwalifikowały się do SSC 2016.  26 października odwiedzą Lidzbark Warmiński i spotkają się z uczniami klas IV-VI z terenu miasta i gminy Lidzbark Warmiński.

Do końca listopada dzieci ze szkół podstawowych z różnych rejonów Polski będą rywalizowały na specjalnie dla nich przygotowanym torze przeszkód o uzyskanie jak najlepszego czasu. Dzieci, które ze swoimi wynikami uplasują się w najlepszej dziesiątce, zostaną zaproszone na finał do Łodzi, który odbędzie się w grudniu 2016. Jest o co walczyć, ponieważ zwycięzca SSC 2016 poleci do USA na mecz Marcina Gortata wraz ze swoim nauczycielem od WF-u.

Fundacja Marcina Gortata MG13 od samego początku zaangażowana jest w kampanię Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego.

Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych.