Wydarzenia

Kibicuj motocrossowcom w Lidzbarku Warmińskim

Miłośnicy sportów motorowych spotkają się w Lidzbarku Warmińskim w dniach 17-18 czerwca 2017 roku. Właśnie wtedy odbędą się tutaj Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Enduro, w których wezmą udział zawodnicy na motocyklach i quadach typu cross.

Pojazdy nie muszą posiadać homologacji, rejestracji i ubezpieczenia. W związku z tym, że trasa nie przebiega po drogach publicznych, nie będzie wymagane również posiadanie prawa jazdy ani ubezpieczenia komunikacyjnego. W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy z licencją A, B lub C. W klasie Amator będą mogli natomiast wystartować również uczestnicy bez licencji.

Zapowiada się ostra rywalizacja i emocjonujące widowisko dla kibiców. W Lidzbarku Warmińskim zostaną rozegrane rundy III i IV zawodów, które będą miały formułę prologu i dwóch prób. Na starcie prologu zawodnicy staną przy Termach Warmińskich (ul. Kąpielowa,, sobota godz. 11.00, niedziela godz. 9.00). Próba cross odbędzie się na torze crossowym przy ul. Wrzosowej, a próba enduro powiedzie w całości przez tereny leśne (start również przy ul. Wrzosowej).

W oba dni impreza rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 19.00. Miasteczko kibica zlokalizowane na terenie Term Warmińskich, rozpocznie działalność od godz. 12.00. Dla starszych i młodszych miłośników motoryzacji przygotowano w nim wiele atrakcji. Również przy termach rozłożą się park maszyn oraz padok.

Organizatorem zawodów jest Warmiński Auto-Moto Klub w Lidzbarku Warmińskim. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie internetowej klubu i jego profilu FB.

Źródło: mazury.travel