Wydarzenia

Myśliwskie święto w Lidzbarku Warmińskim

W Lidzbarku Warmińskim myśliwi i sympatycy łowiectwa będą wspólnie celebrować swoją pasję. Już po raz dziesiąty okazją do spotkania stanie się Festiwal Kultury Myśliwskiej, który odbędzie się w dniach 22–23 lipca 2017 roku.

Główne wydarzenia imprezy zaplanowano w niedzielę, jednak obchody ruszą w sobotę w Oranżerii Kultury o godz. 17.00. Wstępem do festiwalu będzie konferencja edukacyjna „Łowiectwo jako aktywna ochrona przyrody – historia i współczesność”. Jej uczestnicy, poza zdobywaniem wiedzy, zyskają możliwość obejrzenia wystawy przyrodniczej autorstwa Waldemara Bezucha.

W niedzielę uczestnicy festiwalu rozpoczną świętowanie od udziału w mszy hubertowskiej, która odbędzie się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 10.30. Po jej zakończeniu, około godz. 11.30, pod Wysoką Bramę przejdą poczty sztandarowe, gdzie o godz. 12.00 obchody hubertusa zostaną uroczyście zainaugurowane.

Ważnym punktem w programie imprezy będą oczywiście atrakcje kulinarne promujące dania z dziczyzny, w tym konkurs kulinarny. Tradycyjne wyroby z tego gatunku mięsa będzie można nabyć na stoiskach sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia, Mazury, Powiśle”. Wydarzeniami, które wzbudzą równie wielkie emocje, będą prezentacje psów ras myśliwskich i ptaków łowczych. W trakcie imprezy zostanie przeprowadzona także zbiórka krwi.

Jako muzyczne tło dla świętowania zaplanowano koncerty zespołów na scenie plenerowej przy Wysokiej Bramie. O dobrą atmosferę biesiadowania zadbają: Klangor, Trąbale, Hubertus oraz Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ Gminnej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka.

Organizatorem imprezy jest olsztyński oddział Polskiego Związku Łowieckiego. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie internetowej oddziału.

źrdóło: www.mazury.travel