Wydarzenia

TRZY DNI!! TRZY WYŚCIGI!! NIESKOŃCZENIE WIELE EMOCJI!!

Piękna i malownicza Warmia będzie miejscem kolarskiego wydarzenia, jakiego północna Polska nie gościła od dawna. Lidzbark Warmiński będzie gościł kilkuset zawodników, którzy wystartują w trzech, jakże odmiennych od siebie wyścigach.

1 maja 2019 odbędzie się II edycja „Lidzbarskiego Wyścigu Szosowego”, ze startem i metą na Termach Warmińskich. Trasa pagórkowata, wietrzna i finalny, trudny podjazd ulicą Kąpielową, gwarantują niezwykle ciekawe widowisko.
Każdy kto się właściwie zorientuje, to 2 maja ma szansę na udany wyścig MTB na orientację „MTB Orienteering” oraz Trasa Rodzinna. Startujemy i finiszujemy na dziedzińcu Hotelu Krasicki****
Będzie też szybko, ekstremalnie i widowiskowo! Ten kto lubi pełen ogień, nie może przegapić sprintów w kolarstwie górskim, czyli „VEOLIA Ride Or Die XCE”, rozgrywanych w samym centrum Lidzbarka Warmińskiego w dniu 3 maja 2019.
Czym byłby festiwal, bez gwiazd kolarskiego świata. Naszymi ambasadorami będę Przemysław Niemiec – zwycięzca etapów na wyścigu Vuelta Espana. Marta Turoboś – czołowa zawodniczka Świata w sprintach MTB. Na Warmia Rower Fest zagoszczą także najlepsi komentatorzy kolarstwa, czyli Adam Probosz, który jest współorganizatorem festiwalu, oraz Igor Błachut. Obydwaj rodem z Eurosport!
Nagrody i pakiety startowe?! Lepszych nie znajdziecie!!

Organizatorzy:
Rowerowy Lidzbark
Urząd Miasta Lidzbark Warmiński
Adam Probosz