Wydarzenia

Festiwal serów w Lidzbarku Warmińskim

Z dziurami, twarde lub miękkie, krowie, owcze albo kozie. Mnóstwa odmian serów będzie można skosztować od 31 maja do 2 czerwca 2019 roku w Lidzbarku Warmińskim. Na dziedzińcu hotelu Krasicki odbędzie się IX Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych „Czas na ser”.

Głównym celem imprezy jest promocja produktów serowarskich pochodzących z różnych regionów, a także próba przypomnienia wielu zapomnianych już odmian serów. Dlatego podczas festiwalu odbędą się liczne warsztaty, wykłady, spotkania z producentami i znawcami sera, a także prezentacje oraz degustacje tego specjału. Zaplanowano również koncert zespołu Anette Music. Jednym z głównych punktów programu będzie konkurs, który ma na celu wybranie najlepszego sera festiwalu. Niespodziankę dla odwiedzających przygotowało też Muzeum Warmińskie.

Na imprezie nie zabraknie stoisk, na których producenci zaprezentują swoje najlepsze wyroby z serem na czele. Na stoiskach będzie można nabyć także inne regionalne produkty, jak pieczywo, lokalne trunki, miody czy wędliny. Podczas tegorocznego święta serów osobny sektor będą miały produkty pochodzące z ziemi warmińskiej.

Głównym organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Lidzbark Warmiński. Więcej informacji związanych z programem imprezy można znaleźć na poświęconej jej stronie internetowej.

Źródło: mazury.travel

 

czas na ser 2019