Wydarzenia

W Bartoszycach będziesz z kulturą za pan brat

Żeby poznać dawne i obecne dokonania lokalnych twórców, warto wybrać się do Bartoszyc. Z okazji jubileuszu 60-lecia swojej działalności Bartoszycki Dom Kultury zaprasza w dniach 8-10 lutego 2018 roku na cykl ciekawych imprez (poezja, teatr, muzyka, sztuki plastyczne).

Obchody zainauguruje otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Bartoszycki Dom Kultury dawniej i dziś w obiektywie Waleriana Kiezika” w czwartek o godz.17.00, oczywiście w siedzibie placówki (ul. Bohaterów Warszawy 11). Pół godziny później rozpocznie się wieczór poetycko-teatralny. W jego ramach przewidziano rozstrzygnięcie Turnieju Jednego Wiersza oraz prezentację dwóch spektakli: „Na bartoszyckiej przyzbie” w wykonaniu grupy Wyspa Memhia oraz „Chodź na słówko 2” w wykonaniu grupy teatralnej z BDK o zapadającej w pamięć nazwie Archiminiłokotokoczerepetokliwiczanki.

Piątek będzie stał pod znakiem muzycznych retrospekcji. O godz. 17.00 w koncercie jubileuszowym pt. „Powróćmy jak za dawnych lat” wystąpią: zespół śpiewaczy Przyśpiewka z Zapaski (1988), zespół piosenki poetyckiej Medium (1994) oraz grupy rockowe Autsajt (tribute to Porzeczka 1980 & Akces 1984) i Herkus Monte (1997). O godz. 21.00 wystartuje „Prywatka ze starej płyty”, którą poprowadzi prezenter disco Lech Darski (wstęp bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc – tel. 89 762 23 89).

Sobotnie obchody rozpocznie o godz. 16.00 wernisaż wystawy prac Przyjaciół Bartoszyckiego Domu Kultury (Vera Kobylińska, Dieter Lubczyk, Jan Bachar, Agnieszka Markowicz, Wioletta Jaskólska) oraz koronki i haftu Koła Rękodzieła Artystycznego BDK pod kierunkiem Ewy Chilmanowicz. Natomiast o godz. 18.00 wystąpi Orkiestra OSP Nadarzyn pod batutą Mirosława Chilmanowicza. Obchody zakończy Gala Jubileuszowa 60-lecia BDK w niedzielę 11 lutego o godz. 18.00 (wstęp tylko na zaproszenia).

Więcej informacji o imprezach można znaleźć na stronie internetowej Bartoszyckiego Domu Kultury oraz na jego profilu FB.

 

bartoszyce dom kultury