Wydarzenia

Dni otwarte BDK

5 i 6 października burmistrz Biskupca zaprasza na dni otwarte do zmodernizowanego budynku Biskupieckiego Domu Kultury. Po ponad rocznej przerwie budynek Biskupieckiego Domu Kultury zostanie ponownie otwarty. BDK przeszedł generalny remont i w wielu aspektach zmienił się nie do poznania. Z tej okazji specjalnie dla mieszkańców Biskupca przygotowano dni otwarte.

W sobotę 5 października będzie można zwiedzić wielofunkcyjne sale zmodernizowanego budynku. Przygotowana będzie ekspozycja prac biskupieckich twórców, która zainauguruje działalność nowej sali wystawienniczej. Natomiast w sali widowiskowej prezentowany będzie krótki film pokazujący kolejne etapy remontu BDKu, a także emitowana specjalna prezentacja łącząca muzykę, dźwięk i obraz, która uzmysłowi olbrzymie możliwości tej sali. Po budynku oprowadzać będą pracownicy Centrum Kultury, Turystyki i Sportu. Zwiedzanie obiektu możliwe jest po wcześniejszej rezerwacji miejsc. O godz. 20 w sali widowiskowej zostanie wyświetlony najnowszy film Michała Rosy pod tytułem „Piłsudski”. Udział w tym pokazie będą mogli wziąć posiadacze niebieskich biletów z „Ostatniego seansu w Starym Kinie” czyli ostatniej prezentacji filmu przed remontem BDKu, która odbyła się 10 czerwca ubiegłego roku.
Niedziela 6 października w Biskupieckim Domu Kultury będzie stała pod znakiem filmów. Już od rana młodsi i starsi widzowie, będą mogli zasiąść w wygodnych fotelach i obejrzeć któryś z czterech przygotowanych filmów. O godz.10 zostanie wyświetlona animacja dla dzieci „Magiczny Dywan”, o 13 film dla młodzieży „Supa Modo”. Natomiast wieczorem odbędą się seanse dla dorosłych: o godz. 18 wyświetlana będzie polska komedia kryminalna „Na bank się uda”, a o godz. 20 dramat historyczny „Piłsudski”. Wstęp do kina jest bezpłatny, ale ilość wejściówek jest ograniczona. Można je odebrać w Informacji Turystycznej (Pl. Wolności 5c)., jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 bilety.
Przypomnijmy, że remont BDK był możliwy dzięki realizacji projektu „Poprawa oferty kulturalnej i rekreacyjnej na terenie rewitalizowanym miasta Biskupiec” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014–2020. W ramach Osi 8 – Obszary wymagające rewitalizacji, Działanie 8.1 Rewitalizacja obszarów miejskich.
Na dni otwarte zaprasza Burmistrz Biskupca oraz Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu.

 

dni otwarte