Wydarzenia

W Biskupcu Święto plonów już tuż, tuż

To jedno z najważniejszych świąt obchodzonych przez rolników, będące zwieńczeniem ich całorocznej ciężkiej pracy. Jak co roku świętowanie dożynek rozpocznie uroczysta msza święta odprawiona w samo południe w kościele pw. Jana Chrzciciela w Biskupcu, podczas której rolnicy podziękują za tegoroczne plony.

Następnie w amfiteatrze miejskim ok. godz. 13:15 na ręce burmistrza Biskupca zostanie przekazany chleb wypieczony z tegorocznych zbóż. Po uroczystym otwarciu rozpocznie się oficjalna część świętowania, a w niej rozstrzygną się konkursy dla sołectw na najsmaczniejszy chleb, najpiękniejszy wieniec, a także na najatrakcyjniejsze stoisko dożynkowe. Przypominamy, że dożynki są niepowtarzalną okazją, aby nabyć produkty i przetwory wytworzone ze zdrowych składników wytworzonych w gospodarstwach z naszego regionu.

Po części oficjalnej będzie okazja do wspólnej zabawy. Na scenie biskupieckiego amfiteatru pojawią się wykonawcy muzyki ludowej, tacy jak Węgojska Strużka, Warmińska Kuźnia oraz Ewa i Leszek, a po nich przyjdzie pora na muzykę rozrywkową. Wybrzmią piosenki Studia Wokalnego Sukces oraz zespołu Full Serwis. Imprezę poprowadzi i publiczność rozbawi – Bilguun Ariunbaatar – znany z m.in. satyrycznych występów w Szymon Majewski Show oraz współprowadzenia Tańca z gwiazdami.

W trosce o bezpieczeństwo osób przybyłych na uroczystości dożynkowe zachowane zostaną wszelkie środki ostrożności i normy sanitarne.

 

dozynki biskupiec 2020 01