Wydarzenia

20. Dni Biskupca

Kultura, muzyka i aktywność – to hasła, które będą wyznacznikami 20. Dni Biskupca. Święto naszego miasta rozpoczniemy w piątek 22 lipca, potrwa 3 dni.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia będzie 9. Międzynarodowe Święto Folkloru. Tym razem do Biskupca przyjadą zespoły z USA, Boliwii, Indonezji, Serbii i Czarnogóry, które spotkają się na placu przy kościele bł. Karoliny. Barwny korowód przejdzie ulicami Warszawską, pl.Wolności, 1 Maja, Chrobrego do amfiteatru miejskiego, gdzie o 17.00 rozpoczną się występy.
W piątek rano, na kortach Styropolu, wystartuje turniej deblowy tenisa ziemnego.Sobota 23 lipca to przede wszystkim koncerty oraz V Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego, które odbędą się w byłej jednostce wojskowej. Zagrają zespoły rockowe: Trebuh Sumada i RockerFeler oraz disco-polowa grupa Impuls. Gwiazdą wieczoru będzie KOMBII.
Miłośnicy napoju z pianką będą mogli zobaczyć pokazy warzenia piwa i spróbować wyrobów lokalnych piwowarów. Dzieci pobawią się na dmuchanych zjeżdżalniach. Do Biskupca przyjedzie także wielu wystawców, którzy zaprezentują swoje produkty. Pojawią się również wolontariusze Fundacji DKMS, którzy będą rejestrować osoby, chcące zostać dawcami szpiku.
Od rana na biskupieckich Orlikach 16 drużyn piłkarskich powalczy w mistrzostwo gminy LZS, a na stadionie miejskim odbędzie się kolarski wyścig australijski. W sobotę także rozstrzygnięty zostanie 26. Wojewódzki Konkurs Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej.

W niedzielę 24 lipca przenosimy się na plażę w Rukławkach, gdzie zapraszamy miłośników aktywnego wypoczynku. Przed południem na jeziorze Dadaj rozpoczną się regaty żeglarskie, a o godz. 13.00 na Słonecznym Brzegu aktywne plażowanie. Będzie amatorski turniej siatkówki plażowej, nauka i pokazy zumby, windsurfingu, BC3RUN oraz aqua-aerobik. Także mnóstwo zabaw na plaży. Na Słoneczny Brzeg przyjadą członkowie Klubu Motocyklowego Jurand, wspierani przez biskupieckich motocyklistów.
Rano w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki rozpocznie się turniej szachowy.


- Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy, ich gości i turystów. Będziemy wspólnie świętować 20. Dni Biskupca – mówi burmistrz Kamil Kozłowski. - Każdy znajdzie coś ciekawego: atrakcje kulturalne, sportowe i muzyczne.

 

źródło: biskupiec.pl 

 

a788b9e5eb8dfe2407941fe2fffca797