Wydarzenia

Po zimowych trasach biegaj w okolicach Biskupca

Zimowa pora nie musi być pretekstem do przerwy w aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Przekonują o tym amatorzy sportu w Biskupcu, którzy 21 stycznia 2017 roku organizują kolejne zawody w ramach II Biegowego Grand Prix Biskupca o Puchar Burmistrza.

To już czwarty z kolei i ostatni z cyklu bieg, którego wyniki będą brane pod uwagę w klasyfikacji końcowej. Podobnie jak trzy poprzednie, także ten zostanie rozegrany na dystansie 5 km. Jego malownicza trasa została wyznaczona wokół jeziora Kraksy. Cykl Grand Prix zakończą finałowe zawody o wiele mówiącej nazwie Bieg Morsa, które odbędą się 19 lutego 2017 roku na dystansie 10 km.

Tak jak podczas trzech wcześniejszych biegów, również 21 stycznia organizatorzy spodziewają się wysokiej frekwencji i zawodników w bardzo różnym wieku. W poprzedniej edycji do mety dobiegła ponad setka uczestników. Start sobotniego biegu zaplanowano na godz. 11.00.

Równolegle z biegiem głównym odbędą się biegi juniorów, w których młodzi zawodnicy będą rywalizować w różnych kategoriach wiekowych na krótszych dystansach. Dla najlepszych przewidziano nagrody w postaci pamiątkowych pucharów i statuetek, a także atrakcyjnych upominków.

Głównym celem przyświecającym imprezie jest popularyzacja aktywności fizycznej i biegania o każdej porze roku. Zawody to również duża promocja dla miasta, do którego przyjadą zawodnicy z niemal całego kraju, a także możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy biegaczami.

Organizatorami imprezy są pasjonaci zrzeszeni w grupach: Biskupiec Biega oraz Biskupieckie Morsy.

Źródło: mazury.travel