Wydarzenia

Biskupieckie Morsy zapraszają na zlot

Dziki Zachód nad Dadajem – pod takim hasłem 19 lutego odbędzie się V Dadajowy Zlot Morsów. Wspólna zabawa miłośników kąpieli w lodowatych wodach co roku ściąga na plażę Słoneczny Brzeg nad jeziorem Dadajem coraz więcej morsów, jak i obserwujących ich kibiców. Chociaż główną atrakcją jest wejście do wody kilkuset osób na raz, to oprócz tego przewidziane są konkursy, tańce, gry i zabawy dla dzieci, a na plaży palą się ogniska.

W tym roku morsom i ich gościom zaśpiewają zespoły „Jorrgus” i „Skaner”. Na imprezie ma panować klimat Dzikiego Zachodu, nie zabraknie więc Indian i kowbojów. Obowiązującą walutą będzie stylizowany na dolary „Five Mors”, a wydać ją będzie można w specjalnie przygotowanym Saloonie. Chętni będą mogli spróbować strzelić z łuku, a nawet… ujeździć byka. Zabawa rozpocznie się na Słonecznym Brzegu od godz. 10, morsy do wody wejdą około godz. 13.30.
Wstępem do V Dadajowego Zlotu Morsów będzie rozstrzygnięcie II Biegowego Grand Prix Biegowe Biskupca. To cykl czterech 5-kilometrowych biegów (wokół jeziora Kraksy) i finałowego, 10-kilometrowego Biegu Morsa. Biegi odbyły się kolejno 22 października, 19 listopada, 10 grudnia 2016 r., 21 stycznia 2017 r. 19 lutego zawodnicy pobiegną ostatni raz. Start biegu o godz. 10.
Zlot Morsów poprzedzi jeszcze jedna uroczystość. Dzień przed zlotem, czyli w sobotę 18 lutego, w samo południe, rondo w centrum Biskupcu zyska nową nazwę. Biskupieckie Morsy wylicytowały w czasie tegorocznego finału WOŚP możliwość nazwania go swoim imieniem. 18 lutego na rondzie stanie tabliczka z nazwą „Rondo Biskupieckich Morsów”.

biskupiec zlot morsów