Wydarzenia

Drugie spotkanie z cyklu „Biskupiec Pełen Możliwości”

20 kwietnia odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Biskupiec Pełen Możliwości”, w którym prezentują się niebanalne postacie związane z gminą.

O godz. 17 w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu pojawi się Walter Chełstowski. W jednym z ostatnich wywiadów prasowanych mówił: „Kiedyś odpowiadałem: Tak, jestem Żydem, pedałem, nekrofilem, masonem, alkoholikiem, narkomanem, byłem w UB, potem mnie przenieśli do SB, skończyłem w stopniu majora, biorę srebrne ruble w ambasadzie rosyjskiej i srebrne euro od Merkel, jestem resortowym dzieckiem.” Tak naprawdę jest reżyserem i producentem telewizyjnym, twórcą i organizatorem festiwalu w Jarocinie, współzałożycielem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także jednym z inicjatorów Komitetu Obrony Demokracji. Wyprowadził się z Warszawy i osiadł z rodziną w jednej z podbiskupieckich wsi. To z pewnością wyrazista postać, mówiąca jasno o swoich poglądach na życie i potrafiąca także merytorycznie o nich dyskutować. Spotkanie z nim z pewnością nie będzie nudne.

Cykl „Biskupiec Pełen Możliwości” jest miejscem rozmów z osobami związanymi z miastem i gminą Biskupiec, ale rozpoznawalnymi daleko poza nimi. Poprzednim gościem cyklu był dziennikarza Jarosław Gugała.

 

chełstowski pion