Wydarzenia

W weekend w Biskupcu nie będziesz się nudził

W Biskupcu zapowiada się weekend pełen wrażeń i emocji: występy zespołów folklorystycznych z różnych stron świata, projekcje filmów pod chmurką, rajd rowerowy po okolicach miasta.

W piątek 21 lipca biskupiecki amfiteatr miejski stanie się sceną X Międzynarodowego Święta Folkloru. O godz. 16.00 roztańczona i rozśpiewana parada artystów przemaszeruje przez miasto (z parkingu przy kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny do amfiteatru), a o godz. 17.00 rozpoczną się prezentacje zespołów. Wystąpią grupy z: Turcji, Bułgarii, Macedonii, Meksyku i Korei Południowej, a gościem specjalnym przeglądu będzie swojska Węgojska Strużka.

W sobotni wieczór 22 lipca w letnie Kino pod Chmurką zamieni się park miejski. Zainteresowani będą mogli obejrzeć bezpłatnie dwa filmy. O godz. 21.30 na ekranie zagości amerykańska komedia „Jak zostać kotem” w reżyserii speca od dobrego humoru Barry’ego Sonnenfelda. W rolach głównych wystąpią znane gwiazdy z Kevinem Spaceyem, Jennifer Garner i Christopherem Walkenem na czele. O godz. 23.00 rozpocznie się projekcja trzymającego w napięciu polskiego dramatu sensacyjnego „Konwój” z udziałem m.in. Roberta Więckiewicza i Janusza Gajosa.

W niedzielę 23 lipca ruszy Lipcowy Rajd Rowerowy Szlakiem Lucjana Steinhagena. Start o godz. 10.00 z Przystani Warmińskiej. Trasa powiedzie pętlą przez Botowo, Rumy i Rasząg z powrotem do Biskupca. Uczestnikom będzie towarzyszył przewodnik turystyczny, który przybliży im historię regionu i obiektów mijanych po drodze. W trakcie imprezy zaplanowano konkursy z nagrodami oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.