Wydarzenia

X Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow

X Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow odbędzie się w Biskupcu 22 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Dziesiąty raz atmosfera świąt bożonarodzeniowych zagości w pełni w mieście. Na Placu Wolności o godzinie 14:00 nastąpi uroczyste otwarcie X Warmińskiego Jarmarku Świątecznego Cittaslow przez burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego.

Tradycyjnie Betlejemskie Światło Pokoju przekażą harcerze. Jak co roku szkoły i przedszkola z gminy zaprezentują się na scenie śpiewając kolędy i świąteczne piosenki. Nie zabraknie także występów dorosłych z różnych grup zawodowych, firm i instytucji.
Na kiermaszu świątecznym, w którym udział biorą sołectwa, stowarzyszenia, placówki szkolno-przedszkolne oraz artyści z Biskupca i okolic, będzie można kupić mnóstwo ozdób oraz upominków świątecznych, a także przysmaki na wigilijny stół. Dla najmłodszych uczestników św. Mikołaj wraz z pomocnikami będzie miał słodkie niespodzianki, a zwierzęta w żywej szopce bożonarodzeniowej (przygotowanej przez Sołectwo Stanclewo) na pewno jak co roku dadzą się pogłaskać. Magicznej atmosfery dostarczą nam także szczudlarze w specjalnie przygotowanych strojach. Gdy zapadnie zmrok rozbłysną animacje świetlne na budynkach, rozświetli się fontanna, a artyści Pracowni Tańca i Ognia „Transfuzja” zaprezentują pokaz tańca z ogniem z elementami pirotechniki i światła. W atmosferę zbliżających się rodzinnych świąt wprowadzą nas także Martyna Jaskulska i Piotr Dejnak z repertuarem świątecznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania oraz radowania się w tym magicznym czasem.

 

X jarmark plakat