Wydarzenia

Morsy znów spotkają się nad Dadajem

24 lutego miłośnicy zimowych kąpieli spotkają się na VII Dadajowym Zlocie Morsów.

Zlot Morsów to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń zimowego sezonu w gminie Biskupiec. Wspólna zabawa co roku ściąga na plażę Słoneczny Brzeg kilkuset morsów, ich sympatyków i kibiców z całego regionu.

Impreza rozpocznie się już o godz. 10 rano VI Dadajowym Biegiem Morsa o Puchar Burmistrza Biskupca, w którym do pokonania będzie trasa z plaży nad Dadajem do parku miejskiego w Biskupcu i z powrotem – łącznie 10 km. Oprócz najwyższych miejsc w poszczegołnych kategoriach wiekowych uczestnicy powalczą w nim o tytuły najlepszego „morsa” i „foczki”. Zgłoszenia do biegu przyjmowane będą do 20 lutego 2019 r.
Oprócz biegu i kąpieli przewidziane są tańce, konkursy, gry i zabawy, a do wspólnej zabawy będzie zachęcał zespół Hitano. Zespół powstał ponad 30 lat temu. Jego członkowie to olsztyńscy Romowie propagujący kulturę i folklor cygański. Na imprezie ma panować cygański nastrój, nie zabraknie więc barwnego cygańskiego folkloru, kolorowych falban, chust i przede wszystkim żywiołowej muzyki.
Wspólną kąpiel wszystkich morsów zaplanowano około godz. 13:30 po koncercie, który będzie wstępem do rozgrzewki przed wejściem do wody. W ubiegłym roku do lodowatego Dadaju weszło ok. 300 kąpiących. Uczestnicy zlotu będą mogli również ogrzać się przy ognisku, w saunie i jacuzzi.
Bieżące informacje o VII Dadajowym Zlocie Morsów można znaleźć tutaj.

 

plakat morsy