Braniewo zaprasza na XV Festiwal Miast Cittaslow

06 cze 2024

Braniewo zaprasza dorosłych i dzieci na XV Festiwal Miast Cittaslow połączony z jubileuszowymi obchodami 740-lecia miasta. Świętowanie zaplanowano na 7 i 8 czerwca 2024 roku.

Polska sieć miast Cittaslow liczy 38 członków, z czego 28 to miejscowości z Warmii i Mazur. Nic więc dziwnego, że doroczne święto sieci tak często gości w naszym regionie. W tym roku kolejna edycja Festiwalu Miast Cittaslow zawita do Braniewa, która równolegle będzie obchodziła jubileusz 740 rocznicę nadania praw miejskich.

 

Świętowanie rozpocznie się w piątek 7 czerwca o godz. 15.30 na placu przy Bazylice Mniejsze pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej (ul. Katedralna 9). Kilka minut później wyruszy stąd uroczysta Parada Ślimaka, aby dotrzeć do Amfiteatru Miejskiego im. Henryka Mrozińskiego, wraz z pływającymi Ślimakami, które zostaną wypuszczone na wodę wokół Amfiteatru.

O godz. 16.30 przedstawiciele miast członkowskich sieci udadzą się na Krajowe Zebranie Członków Polskiej Sieci Miast Cittaslow oraz Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia „Polskie Miasta Cittaslow”.

Uroczyste otwarcie Festiwalu oraz Piwowarów Braniewskich nastąpi o godz. 20:40 na scenie Amfiteatru Miejskiego, gdzie o godz. 31:00 wystąpi gwiazda wieczoru – CLEO.

Sobotnie świętowanie – od godz. 13.00 do pracy ruszy komisja oceniająca aranżację stoisk miast Cittaslow. Zaraz potem rozpoczną się występy artystyczne na małej scenie festiwalowej, na której wystąpią zespoły z miast Cittaslow. O godz. 15.00 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszego pływającego ślimaka oraz najoryginalniejsze stoisko miast Cittaslow.
Drugiego dnia gwiazdą Braniewskich Piwowarów będzie zespól Lady Pank.

Zapraszamy serdecznie