Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli o morąskich ulicach i pochodzeniu ich nazw

17 cze 2024

Wystawa Plenerowa “Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli o morąskich ulicach i pochodzeniu ich nazw”

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców oraz gości Morąga na wyjątkową wystawę plenerową pod tytułem “Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli o morąskich ulicach i pochodzeniu ich nazw”. Wystawa zlokalizowana jest na płocie Szkoły Podstawowej nr 1, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i 11 Listopada.
Na wystawie prezentowane są archiwalne zdjęcia, które przeniosą Was w przeszłość naszego miasta. Dzięki nim będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądały morąskie ulice na przestrzeni lat, jakie budynki i miejsca tworzyły krajobraz naszej małej ojczyzny.
Wystawa to nie tylko fotografie. Znajdziecie tu również listę historycznych nazw ulic, które zmieniały się na przestrzeni lat. Każda z tych nazw kryje w sobie historię i świadczy o zmianach, jakie zachodziły w naszym mieście w różnych okresach. Odkryjcie, jakie nazwy nosiły ulice Morąga w przeszłości i jak ewoluowały do dzisiejszych czasów.

Odwiedzenie wystawy to doskonała okazja do zgłębienia historii swojego miasta, a także przyjemny sposób na spędzenie czasu z rodziną. Wystawa jest dostępna 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, co pozwala na zwiedzanie w dowolnym czasie, niezależnie od planów i obowiązków.
Nie przegap tej unikalnej okazji, aby lepiej poznać swoje miasto. Przyjdź i odkryj historie kryjące się za morąskimi ulicami. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024.