Już wkrótce 28. Dni Biskupca!

10 lip 2024

Serdecznie zapraszamy na 28. Dni Biskupca!  Czekać na Was będzie moc atrakcji, niezapomniane koncerty i mnóstwo zabawy!

Już niebawem ( 19-21 lipca) nasze miasto zamieni się w centrum zabawy i radości – nadchodzą 28. Dni Biskupca! To wyjątkowe wydarzenie, które co roku przyciąga mieszkańców i gości z całego regionu, obfitować będzie w liczne atrakcje i niezapomniane chwile. Przygotowaliśmy dla Was bogaty program pełen różnorodnych aktywności, które dostarczą rozrywki zarówno młodszym, jak i starszym.

Zaczynamy już o godz. 10, na Słonecznym Brzegu w Rukławkach gdzie odbędą się otwarte dni Biskupieckiego Towarzystwa Żeglarskiego. Zapraszamy na rejsy po jeziorze Dadaj, a także okazję do poznania BTŻ od zaplecza.

Od godziny 12:00 w parku za BDK odbywać się będzie Plenerowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Biskupca

Wraca najbardziej kolorowe wydarzenie podczas Dni Biskupca! Już 19 lipca ponownie zagości u nas Międzynarodowe Święto Folkloru! Tradycyjnie, przed występami w amfiteatrze, artyści przejdą przez centrum miasta, tworząc barwny korowód pełen muzyki i tańca. To niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy zobaczyć i poczuć różnorodność kultur z różnych zakątków świata. Przygotujcie się na niesamowite widowisko, które dostarczy mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń! Na scenie zobaczymy zespoły z Kenii, Serbii, Meksyku, Litwy i Ukrainy, a także dwa zespoły z naszej gminy: Węgojską Strużkę i Warmińską Kuźnię.

O godz. 18 w Parku Miejskim w Biskupcu rozpocznie się konkurs latawców. Biskupieckie niebo ponownie zabarwi się na kolorowo. W konkursie udział mogą wziąć wszyscy chętni.

Sobotę rozpoczynamy zawodami spinningowymi nad Dadajem! Odprawa techniczna odbędzie się o godz. 7:30, a start zawodów o godz. 8:00 na Plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach.

Od godz. 9:30 na kortach Neotherm odbędzie się natomiast Singlowy Turniej Tenisa Ziemnego (kategoria open). Zapisy przed rozgrywkami zawodów u organizatorów wydarzenia.

Od godz. 15 na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej rusza rodzinna strefa rozrywki dla rodzin. Dmuchańce, animacje, zabawy, stoiska gastronomiczne, handlowe, a do tego najlepsza dawka muzyki i koncerty od godz. 17. Wystąpią Małe TGD, Kordan i Kingska, Elektryczne Gitary i Daria Marx. To będzie niezapomniana noc!

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, o których możecie przeczytać na stronie Biskupca lub klikając w poniższy link https://biskupiec.pl/blog/28-dni-biskupca/