Wystawa malarska pt. „Przedwiośnie” w Morągu

14 lut 2024

„Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu ma przyjemność zaprosić do Galerii Lokalnych Twórców, znajdującej się w Dziale dla Dorosłych, czyli dawnej Wypożyczalni dla Dorosłych na kolejną wystawę, tym razem malarską, pt. „Przedwiośnie” autorstwa Ewy Świder–Grobelnej.

Pani Ewa Świder–Grobelna ukończyła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu kierunki: Ochrona Dóbr Kultury oraz Grafika Projektowa. Dodatkowo ukończyła studia stypendialne w Holandii na kierunku Architektura. Na swoim koncie ma również liczne kursy, które miały miejsce w różnych częściach świata, np. w Dubaju, Mediolanie, Amsterdamie. Jej życie zawodowe związane jest z projektami multimedialnymi, animowanymi, filmowymi, interaktywnymi, opracowywaniem scenariuszy, pracuje jako grafik i animator w studiu filmowym oraz jako reżyser. Pasją autorki jest malarstwo, którego cząstkę można zobaczyć na prezentowanej wystawie.

Na wystawie można podziwiać prace związane z budzącą się do życia po zimie przyrodą, np. sikorki z forsycją, żonkile, tulipany, piwonie. Obrazy są wykonane różnymi technikami malarskimi.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach od 16.02.2024 r. do 14.03.2024 r. Wernisaż odbędzie się 17.02.2024 o godz. 13.00, na którym artystka zaprezentuje prezentację multimedialną dotyczącą animacji przyrody „Przedwiośnie”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także poezja Sylwii Mucharzewskiej, zainspirowana twórczością Ewy Świder-Grobelnej.”