„Dopóki gra w nas muzyka” – wystawa malarstwa i rzeźby Witolda Podgórskiego

09 maj 2024

Gdy w pracowni budzi się dzień i ptaki zaczynają rozmawiać, pędzel rozdaje kolory po płótnie, rodzi się obraz prawdziwy, szczery i mocny, obraz, który już za chwile opowiadać będzie swoją historię. Czekając na ludzi, którzy go potrzebują na dobre i na złe chwile.
To jest sens mojego malarstwa.

~ Witold Podgórski

 

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku serdecznie zaprasza na najnowszą wystawę malarstwa i rzeźby Witolda Podgórskiego pt. „Dopóki gra w nas muzyka”. Wernisaż odbędzie się 10 maja o godz. 18:00 w Salonie Wystawowym w Olsztynku, przy ul. Zamkowej 1. Wydarzenie ma charakter otwarty.

Witold Podgórski edukację artystyczną zdobywał jako wolny słuchacz w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku pod kierunkiem prof. Kazimierza Ostrowskiego. Współpracuje z domem aukcyjnym „Rempex” w Warszawie oraz z galeriami w kraju i za granicą. W swoich obrazach opowiada o człowieku, wyraża jego myśli i muzykę duszy. W sposób subiektywny łączy kreskę i kolor wyrażając emocje chwili. Rzym, Paryż, Madryt, Berlin, Nowy Jork – to tylko nieliczne miasta, w których artysta prezentował swoją twórczość.

Na wystawie wyeksponowano 60 dzieł artysty. Zaprezentowano trzy kolekcje obrazów: linię kolorową, białą oraz szarą. Wystawa zachwyca swą różnorodnością oraz zapoznaje widza
z technikami graficznymi stosowanymi przez artystę.

Nie sposób opowiadać o Witoldzie Podgórskim, nie wspominając jednocześnie o jego ikonicznym Skrzypku. To rysunek, który powstaje spontanicznie podczas podróży artysty po świecie. Skrzypkowi można przypisać status swoistego znaku, który artysta pozostawia za sobą, poznając fascynujących ludzi w swojej podróży życia.

Podczas wernisażu jedna osoba spośród wszystkich gości wydarzenia stanie się szczęśliwym posiadaczem Skrzypka.

Po wystawie oprowadzi sam Witold Podgórski.

Zapraszamy serdecznie!

Kontakt dla mediów:
Joanna Malik
Kierownik Działu Promocyjno-Oświatowego
promocja@muzeumolsztynek.com.pl
Tel. kom.: 605 925 770