Festiwal Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ

10 lip 2024

INAUGURACJA 5. edycji Festiwalu Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ organizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia”, Oranżerię Kultury w Lidzbarku Warmińskim oraz Hotel Krasicki**** Gości od wieków odbędzie się 11 i 12.07.2024 w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

ZAPRASZAMY

11.07. 2024 – czwartek – godz.16:00 – WITAJCIE W NASZEJ BAJCE, WITAJCIE NA WARMII, WITAJCIE NA FESTIWALU warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, dorosłych, Całych Rodzin, Seniorów i Wszystkich Miłośników warsztatów artystycznych.
Warsztaty poprowadzi znakomita, warmińska Artystka Agnieszka Markowicz.
W czasie zajęć zajmiemy się twórczym przekształceniem festiwalowych symboli i wykonaniu ich w rozmaitych technikach na różnorodnych materiałach. Nie zabraknie także akcentów warmińskich, bo wszak w historycznej stolicy Warmii odbywa się nasz Festiwal.

 

12.07.2024 – piątek – godz. 16:00 – JANUSZ STANNY I TERESA WILBIK W KRÓLESTWIE ILUSTRACJI – Zapraszamy wszystkim Miłośników Książki, Ilustracji i naszego Festiwalu.
Spotkamy się z Kasią Stanny, która zaprezentuje autorską, niedawno wydaną, pachnącą jeszcze farbą drukarską, książkę. Opisuje w niej życie swoich Rodziców – znakomitych grafików i ilustratorów książek oraz swoje wspomnienia z nimi związane. A wszystko dzieje się na pasjonującym tle losów powojennej Warszawy.

Poza prezentacją książki istotnym akcentem INAUGURACJI będzie OTWARCIE WYSTAWY – JANUSZ STANNY DZIECIOM prezentujące wybór prac Artysty, które znalazły się w znanych i lubianych książkach dla dzieci a także książki przezeń napisane. Dla Dużych będzie to znakomita okazja, aby obejrzeć oryginały ilustracji pamiętanych z lat dzieciństwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Ważna informacja obowiązuje rezerwacja: oranzeria@lidzbarkw.pl lub
telefonicznie: 517 262 146.