Wystawa pod hasłem #STOPdepresji

15 mar 2024

„Galeria Lokalnych Twórców znajdująca się w Dziale dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu gości w dniach 15-29 marca 2024 r. wyjątkową wystawę, która jest częścią odbywających się w naszym mieście działań pod hasłem #STOPdepresji. Poniżej opis wystawy oraz licytacji związanej z pracami od organizatorów akcji:

“Depresja może dotknąć każdego…… Owszem gdzieś tam….. w momencie kiedy dotyka kogoś z Twoich bliskich nie jest już gdzieś tam….. Kiedy zaczynasz rozmawiać okazuje się, że nie jesteś jedyna/jedyny, że wokół jest mnóstwo osób które borykają się z tą chorobą u siebie, rodziny, przyjaciół i okazuje się jak bardzo potrzebujemy wsparcia, rozmowy…. Gdzie jej szukać skoro dostęp do pomocy psychiatrycznej i psychologicznej zwłaszcza w małych miejscowości jest bardzo utrudniona lub wręcz niemożliwa.

 

Na wystawie znajdują się prace ofiarowane przez Darczyńców i przeznaczone na licytacje. Celem licytacji jest pozyskanie środków na powstanie grupy wsparcia dla mieszkańców Gminy i Miasta Morąg borykających się z depresją i zaburzeniami osobowości .”

Zapraszamy serdecznie do Działu dla Dorosłych w dniach 15-29 marca 2024 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Generacja 6.0” – edycja VI.”