Events

Rodnik. Sztuki alternatywne w Jezioranach

Rodnik. Sztuki alternatywne – godz. 0.00 z 14 na 15 maja w Jezioranach

Już w ten weekend w Jezioranach - punktualnie o północy z 14 na 15 maja, przy pohukiwaniu nocnych sów i w asyście jeziorańskich nietoperzy, rozpocznie się prezentacja prac stworzonych specjalnie na tą jedyną tego rodzaju NOC kulturalną.

Co to jest Rodnik? – Czasoprzestrzeń artystyczna obejmująca wszelakie sztuki alternatywne z dystansem, nie do pary, pod prąd. Jeziorański Rodnik to sztuka rodząca się w bólach i – jak każdy akt twórczy – wychodząca z głębokiej nocy ku światłu.
Tematem pierwszej edycji Rodnika jest NOC, która niesamowicie pobudza ludzką wyobraźnię. Wyostrza zmysły artystów i odbiorców sztuki.
Pomysłodawczynią i współorganizatorką Rodnika jest Magdalena Lefevre z Kiersztanowa (gmina Jeziorany), która zaprosiła do projektu artystycznego liczne grono twórców – działających amatorsko i profesjonalnie w różnych dziedzinach sztuki. Wielu z nich na co dzień związanych jest z Jezioranami, Olsztynem i Warmią.
Zaskoczy Państwa nie tylko przekaz artystyczny, ale także forma prac i sposób ich prezentacji. Takiego wydarzenia i tak niekonwencjonalnych i odważnych artystycznie prac jeszcze w Jezioranach nie było!

Rodnik odbywa się w ramach jeziorańskiej Nocy Muzeów, która rozpocznie się 14 maja o godz. 19.30 prezentacją organów w Kościele Św. Bartłomieja Apostoła w Jezioranach. Program wydarzenia: http://mokjeziorany.pl/aktualnosci/noc-muzeow2022/
Wyśpijcie się za dnia, napijcie się mocnej kawy w Galerii Vita Warmia na Placu Jednosci Narodowej i przybywajcie na Rodnik do dawnej mleczarni przy ul. Kopernika 30 – wejście od strony parkingu przy Rossmannie, obok sklepu motoryzacyjnego.
Wstęp wolny!

W przypadku chęci samodzielnego udziału w wydarzeniu młodzieży (od 12 roku życia), ze względu na późne godziny nocne, prosimy o wyrażenie stosownej zgody rodzica/opiekuna - formularz do pobrania: http://mokjeziorany.pl/.../rodnik-sztuki-altenatywne-14.../ . Prosimy o przekazanie podpisanej zgody pracownikowi MOK Jeziorany w dniu wydarzenia lub w momencie przybycia dziecka na wydarzenie.

 

plakat rodnik zrasteryzowany tekst PO POPRAWKACH SPLASZCZONY A4 fb