Events

Przygotuj się do świąt w miastach Cittaslow

W świecie pełnym pośpiechu szczególnie cennne są chwile, które można spędzić na budowaniu więzi z najbliższymi. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy miast należących do sieci Cittaslow, którzy przed Bożym Narodzeniem będą umacniali relacje i miło spędzali czas podczas świątecznych spotkań i jarmarków.

15 grudnia 2017 roku w Barczewie odbędzie się Wigilia Miejska z Rodziną Nowowiejskich. Na przybyłych będzie czekało wspólne ubieranie choinki oraz kolędowanie. W ramach imprezy zaplanowano recital organowy Bogny Nowowiejskiej-Bielawskiej, a także inne występy artystyczne. Dla dzieci przygotowano animacje, ciekawe konkursy oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Tego samego dnia w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Nie zabraknie kupców z regionalnymi produktami, występów artystycznych, świątecznej muzyki czy warsztatów, podczas których będzie można własnoręcznie wykonać ozdoby świateczne.

16 grudnia w Biskupcu wystartuje 9. edycja Warmińskiego Jarmarku Świątecznego Cittaslow. W jego programie uwagę zwracają: animacje świetlne, żywa szopka bożonarodzeniowa i pokaz tańca z ogniem. Z kolei w Działdowie będzie można wziąć udział w imprezie „Odpalamy choinkę”, aby odwiedzić wioskę eskimoską z psimi zaprzęgami, skorzystać ze wspónego świątecznego posiłku czy spotkać wiele postaci z bajek. Finałem imprezy stanie się uroczyste rozświetlenie miejskiej choinki.

17 grudnia odbędą się jarmarki świąteczne w Olsztynku i Gołdapi. Ich główną atrakcją będą kramy z ozdobami świątecznymi, tradycyjnymi produktami spożywczymi i regionalnym rękodziełem. Nie zabraknie też występów artystycznych, wspólnego kolędowania, animacji i zabaw dla dzieci, konkursów z nagrodami.

Nieco inny charakter będzie miała impreza, która odbędzie się 18 grudnia w Nowym Mieście Lubawskim. Zaplanowano tam I Przegląd Wokalny „Hej kolęda, kolęda!”, którego głównym celem jest zaprezentowanie publiczności umiejętności wokalnych artystów amatorów oraz rozwój kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży. W przeglądzie wystapią – solo lub w duecie – uczestnicy w wieku od 10 do 19 lat. Zaprezentują kolędy, pastorałki oraz inne piosenki o tematyce bożonarodzeniowej.

Źródło: mazury.travel