Events

Wielki Test - Co Wiesz o Biskupcu

1000 zł za najlepszy wynik w teście – to główna nagroda w wielkiej zabawie, jaką organizuje Biskupiec na swoje urodziny.

Początki Biskupca związane są z osadą, która wyrosła przy zamku-strażnicy obronnej wybudowanej przez biskupa warmińskiego Henryka Sorboma.

Miejski przywilej lokacyjny został wystawiony 17 października 1395 roku. Odbiorcą przywileju był zasadźca i pierwszy sołtys, niejaki Jan z Mokin. Znajomość tych faktów może okazać się cenna w sobotę, 7 października, kiedy w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu będzie można sprawdzić się w „Wielkim Teście – Co wiesz o Biskupcu?”.
Gra niczym z telewizyjnego turnieju będzie przebiegała w dwóch odsłonach: o godz. 11.00 zmierzą się dzieci i młodzież z biskupieckich szkół, o 17.00 – dorośli. Na uczestników będą czekały pytania z czterema odpowiedzi, w tym jedną prawidłową. Na odpowiedź przewidziane jest 10 sekund, jej udzielnie będzie odbywało się przy pomocy specjalnego urządzenia z czterema przyciskami. Dzięki temu w czasie gry będzie można błyskawicznie sprawdzić jak radzą sobie jej uczestnicy. Będzie to szczególnie przydatne przy zabawie dorosłych, w której oprócz indywidualnych wyników będzie można podejrzeć jak radzą sobie poszczególne grupy: kobiety, mężczyźni, mieszkańcy konkretnej ulicy, przedstawiciele określonych zawodów itd. Tu bój stoczą przedstawiciele biskupieckich firm, instytucji, sołectw i wszyscy, którzy telefonicznie zgłosili wcześniej swój udział. Są jeszcze wolne miejsca, więc zachęcamy do sprawdzenia się. Zgłaszać można się w CKTiS pod nr tel. 89 715 26 95. Emocje gwarantowane. To może być doskonała lekcja wiedzy o Biskupcu.

gra biskupiec plakat