Aktualności

20-te urodziny sieci miast Cittaslow

W roku bieżącym przypada 20 rocznica powołania do życia sieci miast „dobrej jakości życia”. Uroczystości związane z obchodami Jubileuszu odbędą się podczas Zgromadzenia Ogólnego Cittaslow International w Orvieto (Włochy) w dniach 21-22 czerwca br.

Swój udział w Jubileuszu zapowiedziało niemal 300 przedstawicieli miasteczek Cittaslow z całego świata. Wydarzenia rocznicowe uświetnią pokazy lokalnego rzemiosła i rękodzielnictwa. Na największym stoisku swój potencjał zaprezentuje Polska sieć krajowa. Wyroby rzemieślnicze z Warmii i Mazur będą powstawały pod czujnym okiem Krystyny Tarnackiej-Jurgielewicz z Lidzbarka Warmińskiego, natomiast degustację regionalnych wędlin, serów, przetworów i wypieków poprowadzi Krystian Dreszler z Nowego Miasta Lubawskiego.


Dla zainteresowanych odbędzie się pokaz najciekawszych inwestycji zrealizowanych w miasteczkach Cittaslow w ramach projektów z zakresu rewitalizacji współfinansowanych ze środków UE.
Polskie stoisko zostanie sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego na podstawie umowy Nr WM.5.2019/OKO z dnia 16 maja 2019 r. w kwocie 7000 zł.

 

tarnacka i kasia

Bartek i Krystian kolorowe z logo