Aktualności

Wakacyjne czytanie

Biblioteka w Biskupcu „uwolniła” część swoich zasobów w różnych częściach miasta.

Miejska Biblioteka Publiczna w Biskupcu udostępniła w kilku usługowych punktach miasta komplety książek.

W pakietach pozostawionych w restauracjach czy salonach fryzjerskich znajdują się i lekkie powieści oraz ambitniejsze pozycje. Nie brakuje też książek dla najmłodszych. Na pudełkach w książkami widnieje napis: „Drogi Kliencie, czekając na usługę, czytaj na miejscu, a jeśli chcesz, zabierz książkę ze sobą”.
- Wobec tych książek ani właściciele miejsc, ani czytelnicy nie mają praktycznie żadnych zobowiązań. W każdej pozycji znajduje się co prawda ex libris naszej biblioteki i informacja o godzinach jej otwarcia, ale tylko po to by zachęcić do wizyty u nas. Książka jest wolna. Nie trzeba jej zwracać, ale możnaw w dowolnym punkcie z naszymi uwolnionymi egzemplarzami, albo w naszej siedzibie – tłumaczy Barbara Wawrykiewicz, dyrektor biskupieckiej MBP. Liczy, że taka akcja propagowania czytelnictwa spodoba się biskupczanom.
Książki „uciekły” z biblioteki 26 czerwca. Można je znaleźć w: salonie fryzjerskim u Marcina Kunki, salonie fryzjerskim „U Szarej”, w restauracjach „Na Rynku”, „Steakownia”, „Stara Kaflarnia” oraz Hoteliku „Atelier”.

wakacyjne czytanie